Drumming

Sluiten

Drumming

Rosas / Anne Teresa De Keersmaeker

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
Drumming
Rosas / Anne Teresa De Keersmaeker
3e rang v.a. €28,50 – 1e rang v.a. €41,50

‘Drumming is een klassieker die moet worden gekoesterd.’ - Het Parool ★★★★★

De meesterlijke, minimalistische muziek van Steve Reich en de complexe choreografie van Anne Teresa De Keersmaeker: ‘a match made in heaven’.

Aanvangstijd 20:00 uur
Duur 60 minuten, excl. pauze
Locatie Rabozaal

Over de voorstelling

De Keersmaeker geldt wereldwijd als één van de meest invloedrijke hedendaagse choreografen. En Drumming als een van haar meest iconische choreografieën. Wanneer de muziek stopt en de lichamen tot stilstand komen, beseft de toeschouwer wat hij heeft meegemaakt: een golf van pure dans en pure klank, een draaikolk van levensenergie. Kostuums zijn ontworpen door Dries van Noten, decor en licht van Jan Versweyveld.

De partituur van Steve Reich én de dans van de Keersmaeker vertrekken vanuit één enkel ritmisch motief dat zich vermenigvuldigt en ontplooit in een wereld van eindeloze variaties. Die intense relatie tussen dans en muziek is de grote gemene deler in het omvangrijke oeuvre van De Keersmaeker. -|-De Volkskrant noemde haar 'de choreografe die als geen ander emotie weet te brengen in de gouden driehoek van dans-vorm-muziek'.

De Keersmaeker: “Emoties zijn altijd een grote leidraad geweest in wat ik doe, maar aan de andere kant is er steeds een soort verlangen naar abstracte schoonheid, naar een onverbiddelijke, op zichzelf staande orde.” Drumming is een hoogtepunt in het oeuvre van De Keersmaeker en haar toonaangevende gezelschap Rosas.

ITA Academy – met uw klas naar deze voorstelling

Onze afdeling ITA Academy maakt elk seizoen een selectie van voorstellingen die bijzonder geschikt zijn voor jongeren. Deze voorstelling is opgenomen in ons educatieaanbod.

Wilt u met uw groep bij ons een voorstelling bezoeken, neem dan alstublieft contact op met onze afdeling educatie. Zij kunnen u informeren over het gehele aanbod en bijbehorend educatief materiaal. In samenspraak stemmen we uw wensen en onze mogelijkheden zo goed mogelijk af.

ITA Academy | Anne Lotte Heijink | annelotte.heijink@ita.nl

Meer informatie

Credits

choreografie
Anne Teresa De Keersmaeker
gedanst door
Rosas
gecreëerd in 1998 met
Iris Bouche, Bruce Campbell, Marta Coronado, Alix Eynaudi, Fumiyo Ikeda, Martin Kilvády, Oliver Koch, Cynthia Loemij, Roberto Oliván de la Iglesia, Ursula Robb, Taka Shamoto en Rosalba Torres
muziek
Steve Reich, Drumming
muzikale leiding
Georges-Elie Octors
muzikanten
Ictus
decor en licht
Jan Versweyveld
kostuums
Dries Van Noten
productie
Rosas, De Munt / La Monnaie (Brussel), La Bâtie - Festival de Genève
coproductie
De Munt / La Monnaie (Brussel), Sadler's Wells (London), Les Théâtres de la Ville de Luxembourg

MET CORONATOEGANGSBEWIJS

Om deze voorstelling te bezoeken heeft u een geldig Coronatoegangsbewijs nodig. Dit kan een negatieve testuitslag (testbewijs) zijn, een vaccinatiebewijs of een bewijs dat u hersteld bent van corona (herstelbewijs). Deze dient u in de CoronaCheck-app of geprint via CoronaCheck.nl in een QR-code om te zetten. Dan pas heeft u een geldig Coronatoegangsbewijs.

BEKIJK OOK

Language NP Language no problem Climb the sky Nederlands Dans Theater 2 Dans Climb the sky
Sluiten Climb the sky Nederlands Dans Theater 2
24 apr '23 t/m 26 apr '23
In elk van de tien duetten wordt een beeld van redding opgeslagen en vastgehouden voor een kort moment van bezinning voordat het weer wordt losgelaten in de dans.
Language NP Language no problem Two Tales Scapino Ballet Rotterdam / RIDCC Dans Two Tales
Sluiten Two Tales Scapino Ballet Rotterdam / RIDCC
02 mei '23 t/m 03 mei '23
Intrigerende dansrituelen en de intense en mystieke sfeer maken van dit dansstuk een overweldigende ervaring.
Language NP Language no problem Umwelt Maguy Marin Dans Umwelt
Sluiten Umwelt Maguy Marin
09 mei '23 t/m 10 mei '23
Umwelt is een kantelpunt in het werk van Maguy Marin en biedt een fascinerende visie op wat het bestaan is - banaal, meervoudig, verbonden met echo's van andere bestaansvormen.
Language NP Language no problem 30 appearances out of darkness Arno Schuitemaker Dans 30 appearances out of darkness
Sluiten 30 appearances out of darkness Arno Schuitemaker
14 mei '23
Met 30 appearances out of darkness creëert Arno Schuitemaker een ervaring waar vanuit het duister een nieuwe dimensie opent.
Language NP Language no problem Raw are the roots Nederlands Dans Theater 1 Dans Raw are the roots
Sluiten Raw are the roots Nederlands Dans Theater 1
19 mei '23 t/m 21 mei '23
Met een toon die reflecteert op de menselijke conditie, creëert Landerer poëtische composities die geworteld zijn in verzet en veerkracht en gevormd worden door helderheid en intentie.
Language NP Language no problem Dorian (14+) Junior Company / ISH Dance Collective / Het Nationale Ballet Dans Dorian (14+)
Sluiten Dorian (14+) Junior Company / ISH Dance Collective / Het Nationale Ballet
30 mei '23
Het verhaal van Wilde’s boek, in een excentrieke, eigentijdse setting.
Language NP Language no problem Exótica Amanda Piña, nadaproductions Dans Exótica
Sluiten Exótica Amanda Piña, nadaproductions
06 jun '23 t/m 07 jun '23
In het begin van de twintigste eeuw hadden veel dansers en choreografen uit verschillende delen van de wereld veel succes in Europa. Toch raakten ze in de vergetelheid omdat ze niet in de westerse canon pasten. Met EXÓTICA blaast choreograaf Amanda Piña hun werk nieuw leven in.
Language NP Language no problem Lemniskata Lukas Avendaño Dans Lemniskata
Sluiten Lemniskata Lukas Avendaño
12 jun '23 t/m 14 jun '23
Een abstract decor met enorme, met touw bespannen frames, een geluidsontwerp voor pre-koloniale instrumenten en een krachtige groepschoreografie, maken het eerste grootschalige danswerk van de Mexicaanse kunstenaar Lukas Avendaño tot een poëtische reis.