Mensen met problemen
In Mensen met problemen, een vertaalde cyclus van de Duits-Zwitserse auteur Sibylle Berg, volgen we vier vrouwen in verschillende fases van hun leven. Hun verwachtingen zijn groot, hun gedrag is impulsief en hun bestaan speelt zich af in een wereld die constant in beweging is.
Ze daten, werken, verliezen zich in digitale werelden en zoeken houvast in relaties die net zo snel ontstaan als verdwijnen. Terwijl hun levens versnellen, verandert ook de omgeving: van persoonlijke chaos tot maatschappelijke onrust op straat en in de politiek.
Duur ntb
Genre Theater
Taal Nederlands
Tussen verlangen, verzet en overleven
Acteursgroep Wunderbaum en NTGent presenteren voor het eerst in Nederland en België een vertaalde cyclus van de Duits-Zwitserse auteur Sibylle Berg. Mensen met problemen volgt in vier delen het leven van een vrouw en haar vriendinnen in verschillende fases van hun leven.
Ze zijn jong. Hun verwachtingen zijn groot, hun daden stormachtig. Ze verkopen zelfgemaakte drugs op hetinternet, zijn non-stop bereikbaar op alle digitale kanalen. Ze daten, hebben lege seks en huilen op wc’s. Dan zijn ze niet meer zo jong. Ze krijgen kinderen en plattelandsdrang. Hun lichamen en pubers protesteren. Vriendschappen en carrières verbrokkelen. De natuur stelt teleur.-|-
Mensen met problemen is een indringend relaas. Een verwoede poging om het anders en beter te doen. Een vlucht naar de natuur, de misdaad, de liefde, een andere planeet, een bomaanslag. Waarvoor moeten we vechten? Hoeveel moet je daarvoor opgeven? Wat valt er nog te redden?
Over de makers
Voor Mensen met problemen bundelen het Belgische stadstheater NTGent en het Nederlandse makerscollectief Wunderbaum de krachten. Vaste waarden van het collectief Maartje Remmers en Wine Dierickx staan op scène samen met acteurs Bavo Buys en Laura De Geest. Voor Koen Tachelet is deze nieuwe creatie een blije terugkeer naar NTGent waar hij tussen 2005 en 2010 hoofddramaturg was.
Credits
Tekst Sibylle Berg
Spel Bavo Buys, Laura De Geest, Maartje Remmers, Wine Dierickx
Tekstbewerking en dramaturgie Koen Tachelet
Scenografie Maarten Van Otterdijck