Out of the stillness
In Out of the stillness toont NDT 1 de kracht van twee uitgesproken choreografische stemmen. Gabriela Carrizo en Hofesh Shechter nemen ieder op hun eigen manier de fragiele grens tussen innerlijke en uiterlijke wereld onder de loep.
Wat begint als een avond vol herkenbare gebaren en lichamen, verschuift langzaam naar iets ongrijpbaars: ruimtes die vervormen, lichamen die vervreemden en gedachten die zich losmaken van de realiteit.
Duur ntb
Genre Dans
Taal Language no problem
Tussen het vertrouwde en het onheilspellende
In The missing door van Gabriela Carrizo (2013) bevinden we ons in een beklemmende, huiselijke ruimte die langzaam haar logica verliest. Alledaagse handelingen krijgen iets verontrustends, terwijl werkelijkheid en verbeelding in elkaar overvloeien.
Carrizo schetst een tussenwereld waarin tijd lijkt stil te vallen: een ruimte “tussen leven en dood”, waar de emotionele onderstromen van de personages steeds zichtbaarder worden. Het resultaat is een indringende, theatrale danservaring waarin spanning zich langzaam opbouwt.
Daartegenover staat een gloednieuwe wereldpremière van Hofesh Shechter, die voor de vierde keer met NDT samenwerkt. Zijn werk vertrekt vanuit de spanning tussen lichaam en geest, tussen controle en overgave.-|-
In zijn nieuwe creatie ontstaan droomachtige sequenties die abrupt worden doorbroken door rauwe realiteit. De dansers bewegen op de grens van fysieke uitputting en precisie, gedragen door pulserende muziek en scherpe contrasten.
Zoals Shechter het zelf omschrijft: gedachten botsen, beelden weigeren samen te vallen, en de geest zoekt houvast in een wereld die voortdurend verschuift.
Credits
choreografie Gabriela Carrizo – Gabriela Carrizo
choreografie Hofesh Shechter – Hofesh Shechter
dansers NDT 1
muziek en concept (Shechter werk) Hofesh Shechter
productie Nederlands Dans Theater (NDT)