City Talks Amsterdam: The price we pay

Sluiten

City Talks Amsterdam: The price we pay

Internationaal Theater Amsterdam

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
City Talks Amsterdam: The price we pay
Internationaal Theater Amsterdam

Na een succesvol eerste seizoen is City Talks terug! City Talks is ITA’s sip & talkshow, waarin we focussen op de getalenteerde creatieven en vernieuwers van onze stad. Elke editie verbinden we een van onze voorstellingen met maatschappelijke onderwerpen, stedelijke trends en het dagelijks leven. We nodigen je uit om een drankje te pakken, deel te nemen aan het gesprek en je te laten inspireren!

Locatie ITA Salon
Duur 60 minuten
Genre perspectief
Taal Engels

Vragen kunnen ook in het Nederlands gesteld worden

Meld je aan voor gratis toegang en een gratis drankje

The Price we Pay


Terwijl we aan de ene kant getuige zijn van economische groei, is volgens de onlangs gepubliceerde Armoedemonitor (Onderzoek & Statistiek, Gemeente Amsterdam) de welvaartsongelijkheid in Amsterdam toegenomen. Eén op de zes huishoudens heeft moeite om rond te komen. Als reactie op de toegenomen ongelijkheid staat het stimuleren van opwaartse sociale mobiliteit hoog op de onderzoeks- en beleidsagenda's. Maar is het veranderen van beleid voldoende?
-|-
Tijdens deze editie van City Talks stellen we bestaande rangordes ter discussie, introduceren we een nieuwe terminologie en ontrafelen we constructies die ongelijkheid in stand houden en privileges beschermen. De avond wordt gepresenteerd door Geoffrey van der Ven.

Het thema van deze editie is geïnspireerd op Julie van ITA Ensemble / Rebecca Frecknall. Regisseur Frecknall blaast August Strindbergs Freule Julie (1888) nieuw leven in en transporteert het naar de 21ste eeuw. Thema's als sociale klasse, machtsdynamiek en de gevolgen van ongebreidelde verlangens drijven het verhaal.

Volgens econoom en grootstedelijk strateeg Najah Aouaki moeten we het economische groeibeleid niet los zien van het sociale, gezondheids- en huisvestingsbeleid. Hoe kunnen we collectief switchen naar een economie van welzijn, in plaats van een systeem dat financiële groei op de eerste plaats zet? Om een duurzame en economisch rechtvaardige samenleving te krijgen, beschikken gemeenten over verschillende instrumenten om excessen op de markt te beperken, maar het vereist een grote transitie - een die we samen tot stand moeten brengen.

Journalist Jonas Kooyman - ook wel bekend als @havermelkelite - zoomt in op de levensstijlen en gewoonten van de randstedelijke elite en is een nationale bron van advies geworden als het gaat om het begrijpen van onszelf en de mensen om ons heen. Jonas is gefascineerd door de tijdgeest en ontleedt op speelse wijze culturele trends onder jonge stadsbewoners, terwijl hij met een humoristische maar kritische toon reflecteert op het alledaagse stadsleven.

Jonas Kooyman, te gast bij City Talks Amsterdam: The Price we Pay

meer perspectief

Language NP Language no problem Public Tour (in English) Internationaal Theater Amsterdam Perspectief Public Tour (in English)
Sluiten Public Tour (in English) Internationaal Theater Amsterdam
07 sep '24 t/m 05 jul '25
Iedere eerste zaterdag van de maand kun je deelnemen aan de openbare rondleiding door het gebouw en krijg je een kijkje achter alle deuren die anders gesloten blijven.
Language NP Language no problem Openbare rondleiding (in het Nederlands) Internationaal Theater Amsterdam Perspectief Openbare rondleiding (in het Nederlands)
Sluiten Openbare rondleiding (in het Nederlands) Internationaal Theater Amsterdam
07 sep '24 t/m 05 jul '25
Iedere eerste zaterdag van de maand kun je deelnemen aan de openbare rondleiding door het gebouw en krijg je een kijkje achter alle deuren die anders gesloten blijven.
Language NP Language no problem Keti Koti 2025 Internationaal Theater Amsterdam Perspectief Keti Koti 2025
Sluiten Keti Koti 2025 Internationaal Theater Amsterdam
01 jul '25
Op 1 juli herdenkt ITA, net als voorgaande jaren, de afschaffing van de slavernij met een speciaal Keti Koti-programma. Dit jaar staat in het teken van gedeeld erfgoed, dialoog en culturele expressie.
Language NP Language no problem Openbare rondleiding (in Engels) Internationaal Theater Amsterdam Perspectief Openbare rondleiding (in Engels)
Sluiten Openbare rondleiding (in Engels) Internationaal Theater Amsterdam
06 sep '25 t/m 06 jun '26
Iedere eerste zaterdag van de maand kunt u deelnemen aan de openbare rondleiding (in Engels) door het gebouw en krijgt u een kijkje achter alle deuren die anders gesloten blijven.
Language NP Language no problem Openbare rondleiding (in het Nederlands) Internationaal Theater Amsterdam Perspectief Openbare rondleiding (in het Nederlands)
Sluiten Openbare rondleiding (in het Nederlands) Internationaal Theater Amsterdam
06 sep '25 t/m 06 jun '26
Iedere eerste zaterdag van de maand kunt u deelnemen aan de openbare rondleiding door het gebouw en krijgt u een kijkje achter alle deuren die anders gesloten blijven.
Language NP Language no problem Theatercollege met Saskia Belleman en Petra Urban - Naakt voor de rechter Theater Theater Colleges Perspectief Theatercollege met Saskia Belleman en Petra Urban - Naakt voor de rechter
Sluiten Theatercollege met Saskia Belleman en Petra Urban - Naakt voor de rechter Theater Theater Colleges
15 nov '25
Theatercollege over rechtbankverslaggeving: Saskia Belleman en Petra Urban delen verhalen en uitdagingen van 15 jaar samenwerken in de rechtzaal.
Language NP Language no problem Haagsch College: Griet op de Beeck -  Het wordt beter Haagsch College Perspectief Haagsch College: Griet op de Beeck - Het wordt beter
Sluiten Haagsch College: Griet op de Beeck - Het wordt beter Haagsch College
01 dec '25
Griet Op de Beeck is een van de succesvolste auteurs in het Nederlands taalgebied. Ze schreef o.a. de bestsellers Vele hemels boven de zevende en Kom hier dat ik u kus. Het wordt beter is haar non-fictiedebuut.
Language NP Language no problem Theatercollege Japke-d. Bouma-  Vrouwen en mannen op het werk Theater Colleges Perspectief Theatercollege Japke-d. Bouma- Vrouwen en mannen op het werk
Sluiten Theatercollege Japke-d. Bouma- Vrouwen en mannen op het werk Theater Colleges
03 dec '25
Moeten vrouwen meer bluffen? Of moeten mannen juist meer bescheidener worden? Japke-d. Bouma geeft handige, praktische tips voor vrouwen én mannen.
Language NP Language no problem Theatercollege Barbara Baarsma - De economische stand van het land Theater Colleges Perspectief Theatercollege Barbara Baarsma - De economische stand van het land
Language NP Language no problem Haagsch College: Beatrice de Graaf - Chaos in de Westerse wereld Haagsch College Perspectief Haagsch College: Beatrice de Graaf - Chaos in de Westerse wereld
Sluiten Haagsch College: Beatrice de Graaf - Chaos in de Westerse wereld Haagsch College
16 mrt '26
Beatrice de Graaf toont in Chaos in de Westerse wereld hoe het verleden licht werpt op de dreiging van vandaag.

Artiest Benjamin Fro is een Amsterdamse singer-song rapper die kritische teksten combineert met soulvolle beats. Hoe bewegen we ons in een wereld die geld en status belangrijker lijkt te vinden dan al het andere? Met zijn filosofische en maatschappijkritische teksten roept Benjamin Fro op tot een meer rechtvaardige samenleving en wil hij mensen in beweging krijgen - zowel letterlijk als figuurlijk.

Benjamin Fro, te gast bij City Talks Amsterdam: The Price we Pay

Kunstenaar en ontwerper Yuri Veerman pakt politieke en maatschappelijke kwesties als de huizencrisis, massatoerisme, populisme en inkomensongelijkheid aan door middel van een visuele en tekstuele lens. Door het beschikbaar te stellen in het publieke domein en door het zowel online als op straat door mensen te laten verspreiden, nodigt zijn werk uit om ons bezig te houden met onderwerpen die ons allemaal aangaan.

Yuri Veerman, te gast bij City Talks Amsterdam: The Price we Pay

community partner Rabobank