De dood van Benny Simons

Sluiten

De dood van Benny Simons

Orkater / Shady El-Hamus

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
De dood van Benny Simons
Orkater / Shady El-Hamus

Theaterdebuut van filmregisseur Shady El-Hamus.

Een magisch realistische voorstelling over een jongen die dacht een man te moeten zijn. Na een fatale ruzie op straat duikt Benny Simons in zijn verleden in de hoop erachter te komen hoe het zo mis heeft kunnen gaan. Door zijn plotselinge dood ziet hij zijn familie uit elkaar vallen; zijn broertje, moeder en vriendin verdwalen in hun rouw. Benny worstelt met de vraag hoe hij ervoor kan zorgen dat zijn dierbaren elkaar niet kwijtraken en of ze hem, misschien ooit, zullen vergeven.

Duur nnb
Genre Muziektheater
Taal Nederlands

De dood van Benny Simons


In deze energieke en muzikale voorstelling worden het heden en verleden van Benny Simons met elkaar vervlochten door een live soundtrack van moderne jazz en soulvolle hiphop. Een sferische tour de force over de verwachtingen die we hebben van onze zonen. Hoe maken we vandaag de dag van jongens mannen? Mogen zij naast weerbaar en sterk, ook kwetsbaar zijn?

De dood van Benny Simons is het theaterdebuut van filmmaker Shady El-Hamus (De Libi). Net als in zijn films raakt hij in deze meeslepende vertelling universele thema’s aan als de verwachtingen van ouders en hun kinderen, intergenerationeel trauma, de definitie van masculiniteit en het durven dromen van een beter leven.
-|-
Shady El-Hamus oogstte veel succes met zijn filmdebuut De Libi (o.a. Gouden Kalf voor Beste Scenario) en was de eerste Nederlandse filmmaker die een Netflix-speelfillm uitbracht: Forever Rich. Zijn derde film Crypto Boy ging in 2023 in première op Netflix.

Hoofdrolspeler Daniël Kolf speelde in 2021 bij Orkater in de gelauwerde voorstelling De Gliphoeve. Eerder speelde hij de hoofdrol in Shady El-Hamus’ succesdebuut De Libi. Voor zijn rol in diens Netflix-film Forever Rich werd hij genomineerd voor een Gouden Kalf.

Daniël Kolf en Sophie Höppener dansen enthousiast op het podium.
Daniël Kolf kijkt recht in de camera, met Sidar Toksöz en Sophie Höppener achter hem.

Recensies

de Volkskrant

'De dood van Benny Simons bruist juist van het leven. Mede dankzij de uiterst charismatische hoofdrol van Daniël Kolf.'

Lees de volledige recensie hier

Theaterkrant

'Kolf is geweldig in zijn rol: hij speelt Benny baldadig, charmant en uitdagend.'

Lees de volledige recensie hier

NRC

De dood van Benny Simons is theater op zijn best: emotioneel, puur, intiem.

Lees de volledige recensie hier

Credits


regie Shady El-Hamus
tekst Ashgan El-Hamus en Shady El-Hamus
spel Daniël Kolf, Sophie Höppener, Sidar Toksöz en Timo Dries
compositie Yasper Molle
muziek Yasper Molle, Yordi Petit, Shanice Redan
decor Ruben Wijnstok
kostuums Lotte Goos
fotografie Anne Claire de Breij & Bas de Brouwer

Language NP Language no problem Willem II
Language NP Language no problem Tijd voor geluk
Language NP Language no problem Yanasei (6+)
Language NP Language no problem Moeder van Europa
Language NP Language no problem Captain Fantastic (8+)
Language NP Language no problem Ramses enzo