Othello

Sluiten

Othello

Het Nationale Theater / Daria Bukvic

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
Othello
Het Nationale Theater / Daria Bukvic
3e rang va €18 - 1e rang va €32,50

Dé Shakespeare-hit van Daria Bukvić is terug, nu actueler dan ooit. Bukvić vraagt zich in haar gedurfde bewerking af: Waarom maakte Shakespeare van Othello bewust een zwarte man? Hoe gaat een witte wereld om met zijn succes? Deze Shakespearehit uit 2018 is nu terug, speciaal voor de grote zaal.

Duur 110 minuten
Genre Theater
Locatie Rabozaal

Confronterend, brutaal en met een vleugje humor.

In Shakespeares Othello benoemt generaal Othello Cassio tot zijn luitenant en passeert daarmee zijn trouwe rechterhand Jago. Dat is voor Jago reden om hartgrondig wraak te nemen op zijn generaal. Hij prent Othello in dat zijn kersverse echtgenote Desdemona hem ontrouw is. Othello wordt verteerd door jaloezie en verliest steeds meer de controle over zijn leven.

De jonge toneelschrijfster Esther Duysker maakte samen met Daria Bukvić een eigenzinnige en actuele bewerking, waarin ook vrouwen een steviger stem krijgen. In Bukvić’ versie wordt racisme het thema van de voorstelling. Want wat betekent het om de enige zwarte man in een witte wereld te zijn? Gunt die witte wereld hem zijn succes? Bukvić laat zien hoe sluimerend racisme en uitsluiting kunnen ontaarden in afschuwelijk geweld.

Daria Bukvić wordt geprezen om haar eigenzinnige en lichte benadering van ingewikkelde maatschappelijke thema’s. Met haar autobiografische voorstelling Nobody Home (2014) veroverde zij in één klap haar plek in de theaterwereld. De voorstelling toont een jonge generatie theatermakers, allemaal geboren in 1989 en gevlucht naar Nederland. De pers prijst de humor in de voorstelling, en de manier waarop Bukvić ieder cliché weet te omzeilen en ervoor zorgt dat de verhalen als een mokerslag aankomen. Daarna volgde o.a. Jihad, de voorstelling, over jongeren die afreizen naar Syrië om daar voor hun geloof te strijden. Sinds 2017 is Bukvić verbonden aan Het Nationale Theater. Samen met HNT maakte zij ook Melk & Dadels en Onze Straat.

Geen zin om alleen te gaan? Ga op clubdate met Do-More.nl.

De pers over Othello:
‘Daria Bukvić gaat met lef en brutaliteit deze klassieke Shakespeare te lijf. Haar Othello is gewaagd, bij vlagen meeslepend en naar het einde toe verpletterend.’ – de Volkskrant ****

‘Fris, spannend, diepgaand en poëtisch in tekst, spel en vormgeving. Een lust voor het oog en listig tot onder de huid.’ – Telegraaf ***

‘Haar regie is van begin tot eind spannend en actueel. De voorstelling is voorbeeldig en consequent uitgedacht.’ – NRC ****

Credits

regie en bewerking Daria Bukvić
vertaling/bewerking Esther Duysker
decor Wikke van Houwelingen & Marloes van der Hoek
kostuums Dymph Boss
licht Yuri Schreuders
muziek Wilko Sterke
Met Werner Kolf, Rick Paul van Mulligen, Melody Klaver, Charlie Dagelet, Jord Knotter, Martijn Nieuwerf, Mark Lindeman en Claire Hordijk

Educatie – met uw klas naar deze voorstelling

Onze afdeling Educatie maakt elk seizoen een selectie van voorstellingen die bijzonder geschikt zijn voor jongeren. Deze voorstelling is opgenomen in ons educatieaanbod.

Wilt u met uw groep bij ons een voorstelling bezoeken, neem dan alstublieft contact op met onze afdeling educatie. Zij kunnen u informeren over het gehele aanbod en bijbehorend educatief materiaal. In samenspraak stemmen we uw wensen en onze mogelijkheden zo goed mogelijk af.

ITA Educatie | Marije Wiggers | marije@ita.nl

Language NP Language no problem Battlefield of Dreams Theater Utrecht / Floor Houwink ten Cate Theater Battlefield of Dreams
Sluiten Battlefield of Dreams Theater Utrecht / Floor Houwink ten Cate
09 mei '25 t/m 10 mei '25
Door de ogen van een diverse groep artiesten – vrouwen, mannen en non-binaire personen van verschillende leeftijden en achtergronden – geven we een stem aan de vaak onzichtbare en ongehoorde verhalen rondom het thema voortplanting.
Language NP Language no problem Julie
on Tour
ITA Ensemble Theater Julie
Sluiten Julie ITA Ensemble / Rebecca Frecknall
09 mei '25 t/m 11 mei '25
De jonge Britse sterregisseur Rebecca Frecknall maakt een eigentijdse bewerking van het beroemde stuk van August Strindberg.
Language NP Language no problem Desirée RIGHTABOUTNOW INC. Theater Desirée
Sluiten Desirée RIGHTABOUTNOW INC.
10 mei '25
Een onvervalste blik op de uitdagingen die veel jonge mensen vandaag de dag ervaren. Desirée, een aangrijpend verhaal over een jonge zwarte vrouw, een jonge moeder.
Language NP Language no problem Hamlet Studio Antigone / Agaath Witteman Theater Hamlet
Sluiten Hamlet Studio Antigone / Agaath Witteman
13 mei '25
HAMLET is geschreven in een tijd vol onrust in het Elizabethaanse Engeland. Een onrust die Shakespeare heeft geprojecteerd op Denemarken: de Noorman Fortinbras rammelt aan de koninklijke poorten, het volk ruikt een schending van de koninklijke bloedlijn.
Language NP Language no problem Pro Wrestling Holland Pro Wrestling Holland Theater Pro Wrestling Holland
Sluiten Pro Wrestling Holland Pro Wrestling Holland
17 mei '25
Een kolkende arena van brute actie, meeslepende verhalen en oorverdovend gejuich: Pro Wrestling Holland komt naar het toneel
Language NP Language no problem Evil Evil Evil DeltaDua Theater Evil Evil Evil
Sluiten Evil Evil Evil DeltaDua
18 mei '25
Een confronterende combivoorstelling, waarin koloniale ‘helden’ JP Coen en Kapitein Westerling oog in oog staan met de gruwelijke realiteit van hun daden.
Language NP Language no problem Reigen re-Erected Het Zuidelijk Toneel / Sarah Moeremans Theater Reigen re-Erected
Sluiten Reigen re-Erected Het Zuidelijk Toneel / Sarah Moeremans
18 mei '25
Na het succes van Mission Molière en Crashtest Ibsen brengt Het Zuidelijk Toneel Reigen re-Erected. In deze versie belichten regisseur Sarah Moeremans en schrijver Joachim Robbrecht op humoristische wijze de mysterieuze en kwetsbare hoeken van lust en liefde in onze tijd.
Language NP Language no problem Alles moet weg Studio Dries Verhoeven Theater Alles moet weg
Sluiten Alles moet weg Studio Dries Verhoeven
20 mei '25 t/m 22 mei '25
Een levende installatie waarin Dries Verhoeven winkeldiefstal onderzoekt.
Language NP Language no problem Queen of Disco RIGHTABOUTNOW INC. Muziektheater Queen of Disco
Sluiten Queen of Disco RIGHTABOUTNOW INC.
24 mei '25 t/m 25 mei '25
Winnaar Toneelschrijfprijs 2023, wegens succes in reprise! QUEEN OF DISCO is een muziektheatervoorstelling over de onweerstaanbare opkomst, de tragische ondergang en onvermijdbare wedergeboorte van disco, belichaamd door disco-icoon en flamboyante LGBTQ-activist SYLVESTER.