Radical Space: Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar

Sluiten
11 apr '25 t/m 12 apr '25

Radical Space: Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar

Internationaal Theater Amsterdam
Radical Space: Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar
11 apr '25 t/m 12 apr '25
Internationaal Theater Amsterdam

Zijn scheidslijnen in onze samenleving onvermijdelijk? Hoe beïnvloeden ze de manier waarop we onszelf en anderen zien? En hoe verhouden ze zich tot identiteit en klasse? Nikki Giovanni en James Baldwin stelden deze vragen al in een iconisch gesprek over Zwart-zijn, liefde en kunst. Geïnspireerd door hun dialoog, reflecteren Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar hierop met dans, poëzie en muziek.

Locatie The Bookshop
Duur 75 minuten
Genre Dans
Taal Engels

Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar


In 1971 zond het tv-programma Soul een legendarisch gesprek uit tussen dichter Nikki Giovanni en schrijver James Baldwin. Ze vertegenwoordigen twee generaties die reflecteren op de realiteit van Zwart-zijn in een gewelddadige wereld, maar ook op liefde, familie en de manieren waarop hun persoonlijke ervaringen hun kunst beïnvloedt.

In Radical Space zetten choreograaf Vainergill Thurnim, dichter Rohan Ayinde en saxofonist Diana Dzhabbar het dialoog op artistieke wijze voort. Geïnspireerd door Nikki Giovanni en James Baldwin, gebruiken zij dans, poëzie en muziek om te reflecteren op klasse, identiteit en de scheidslijnen die nog steeds door onze samenleving lopen.

Choreograaf Vainergill Thurnim verkent met dans de thema’s identiteit, zelfacceptatie en liefde. Een emotionele zoektocht naar jezelf in de ander. Dichter Rohan Ayinde maakt ruimte voor de echo’s van het verleden en de toekomst, waarin poëzie, video en muziek samenkomen in een Zwart gat. Diana Dzhabbar, een breed muzikaal talent speelt met opmerkelijke groepen zoals “Brintex Collective” en “Sofaya”, die een unieke mix van culturele invloeden laten horen. Daarnaast heeft Diana haar reputatie onlangs gevestigd in de Jazz en hedendaagse muziek.

-|-
De Bookshop, ooit een doorgang voor de arbeidersklasse naar de goedkoopste stoelen in de Stadsschouwburg, vormt nu de achtergrond van deze ontmoeting: hoe kunnen we deze ruimte gebruiken om bestaande machtsstructuren te bevragen en nieuwe manieren van samenzijn te verkennen? Via improvisatie, lichamelijke expressie en spirituele jazz leggen deze makers bloot wat vaak onbenoemd blijft: wie heeft vandaag toegang tot kunst? En welke structuren bepalen dat?

Beluister en bekijk het gesprek tussen dichter Nikki Giovanni en schrijver James Baldwin in het tv-programma Soul hieronder.

Beluister en bekijk hier

Radical Space in The Bookshop

Met de komst van The Bookshop introduceert ITA Radical Space: een initiatief dat theater opnieuw claimt als plek voor solidariteit, empathie en artistieke vernieuwing. In deze ruimte aan het Leidseplein geven we een podium aan diverse stemmen en perspectieven, waarbij we de complexe erfenis van (ons) theater en de sociale impact ervan onderzoeken.

Na succesvolle programma’s zoals Keti Koti 2024, richt Radical Space zich op urgente maatschappelijke vraagstukken zoals kolonialisme, klassenongelijkheid, seksisme en transfobie. Hier ontwikkelen we samen met kunstenaars, makers en denkers interdisciplinaire projecten die ruimte bieden voor kritisch artistiek commentaar.

Giovanni's Room
ITA Ensemble / Eline Arbo
Giovanni's Room

The Bookshop

The Bookshop is ITA’s nieuwe culturele huiskamer aan het Leidseplein. Dit kleinschalige podium biedt een ruimte voor experiment, reflectie en nieuwe perspectieven. Hier ontmoeten makers, performers en bezoekers elkaar voor bijzondere programma’s, van experimenten tot intieme voorstellingen. The Bookshop is een plek voor iedereen, met een focus op toegankelijkheid en openheid. Het is een cadeau voor de stad, mogelijk gemaakt door de steun van meer dan 500 donateurs en verschillende fondsen en partners.

Meer dans

Language NP Language no problem Typhoon Krisztina de Châtel / Introdans Dans Typhoon
Sluiten Typhoon Krisztina de Châtel / Introdans
22 feb '25 t/m 23 feb '25
De monumentale dansvoorstelling Typhoon (1986) van choreograaf Krisztina De Châtel wordt in het voorjaar van 2025 hernomen en gedanst door de dansers van Introdans.
Language NP Language no problem Jams & Gems: On Tour The Ruggeds Dans Jams & Gems: On Tour
Sluiten Jams & Gems: On Tour The Ruggeds
04 mrt '25
Na het succes van GROOVE brengen The Ruggeds hun eigen festival naar het theater met een de gloednieuwe voorstelling Jams & Gems: On Tour. Verwacht een avond waar we beweging vieren, met meeslepende muziek, sensationele dans en zeldzaam mooie kunst op het podium.
Language NP Language no problem Origin Scapino Ballet Rotterdam / RIDCC / Cinedans Dans Origin
Sluiten Origin Scapino Ballet Rotterdam / RIDCC / Cinedans
07 mrt '25
Origin wordt gemaakt door drie opkomende avant-garde dansmakers met een maatschappijkritische blik in hun werk. Een absurdistische satire en een zoektocht naar hoop in donkere tijden.
Language NP Language no problem LOVETRAIN2020 Emanuel Gat Dance Dans LOVETRAIN2020
Sluiten LOVETRAIN2020 Emanuel Gat Dance
10 mrt '25 t/m 11 mrt '25
Een choreografische ode aan het geluid en de sfeer van de jaren '80, belichaamd in de muziek van Tears For Fears, met zijn utopische drive en epische groove.
Language NP Language no problem Made in NL Junior Company / Het Nationale Ballet Dans Made in NL
Sluiten Made in NL Junior Company / Het Nationale Ballet
12 mrt '25
Jonge vrouwelijke dansmakers naast bekende 'Hollandse Meesters'.
Language NP Language no problem Zona Franca Alice Ripoll / Cia. Suave Dans Zona Franca
Sluiten Zona Franca Alice Ripoll / Cia. Suave
24 mrt '25
Spetterend gemeenschapsritueel als schreeuw van de jonge Braziliaanse generatie.
Language NP Language no problem Figures in Extinction Nederlands Dans Theater 1 Dans Figures in Extinction
Sluiten Figures in Extinction Nederlands Dans Theater 1
26 mrt '25 t/m 29 mrt '25
We leven in een tijdperk van uitsterving. Zullen we ooit in staat zijn om te benoemen wat we kwijtraken? Wat betekent het om getuige te zijn van een geweld waarvan we zowel dader als slachtoffer zijn? NDT en Complicité presenteren een nieuw avondvullend werk van Crystal Pite en Simon McBurney.
Language NP Language no problem (Sur)Render Theater Rotterdam / Alida Dors Dans (Sur)Render
Sluiten (Sur)Render Theater Rotterdam / Alida Dors
30 mrt '25 t/m 31 mrt '25
Choreograaf Alida Dors doet in nieuwe voorstelling radicale oproep om samen te bewegen.
Language NP Language no problem Falling into shadow Nederlands Dans Theater 2 Dans Falling into shadow
Sluiten Falling into shadow Nederlands Dans Theater 2
02 apr '25 t/m 04 apr '25
Johan Inger maakte Walking Mad (2001) dat ons meeneemt door de fases tussen waanzin en geweld. In Wir sagen uns Dunkles (2017) van Marco Goecke ontstaan verhalen vanuit onbeschrijflijke energieën. En het expressieve nieuwe werk van Botis Seva wordt door NDT getoond in de wereldpremière.
Language NP Language no problem Ochtenddauw Vainergill Thurnim, Diana Dzhabbar Dans Ochtenddauw
Sluiten Ochtenddauw Vainergill Thurnim, Diana Dzhabbar
10 apr '25
Een meeslepend duet tussen dans en saxofoon, waarin de grenzen van expressie en emotie worden verkend en verlegd.
Language NP Language no problem Radical Space: Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar Internationaal Theater Amsterdam Dans Radical Space: Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar
Sluiten Radical Space: Vainergill Thurnim, Rohan Ayinde en Diana Dzhabbar Internationaal Theater Amsterdam
11 apr '25 t/m 12 apr '25
Een legendarisch gesprek tussen dichter Nikki Giovanni en schrijver James Baldwin wordt op artistieke wijze voortgezet door dans, muziek en poëzie.
Language NP Language no problem ICOON Introdans Dans ICOON
Sluiten ICOON Introdans
06 mei '25 t/m 07 mei '25
Focusprogramma rond unieke danspersoonlijkheid Lucinda Childs. ‘Noem het dansende wiskunde, muzikaal wandelen of bewegende figuren, het is opwindend en lucide. Alsof Childs met een geodriehoek de menselijke drift heeft willen beteugelen.’ – de Volkskrant
Language NP Language no problem Mystic ICK Dans Amsterdam / Shailesh Bahoran Dans Mystic
Sluiten Mystic ICK Dans Amsterdam / Shailesh Bahoran
08 mei '25
Voortbouwend op zijn eerdere werken, zoals SHAKTI en AGHORI, waarin Indiase levensbeschouwing en Hindoestaanse cultuur de uitgangspunten vormen, zoekt Shailesh Bahoran in MYSTIC naar de universaliteit van het mystieke.
Language NP Language no problem Als het anders loopt (9+) Het Houten Huis / Plan d- / Club Guy & Roni dans-familie Als het anders loopt (9+)
Sluiten Als het anders loopt (9+) Het Houten Huis / Plan d- / Club Guy & Roni
11 mei '25 t/m 12 mei '25
Muziektheater vol beeldende poëzie en dans. Als het anders loopt won de Zilveren Krekel voor ‘meest indrukwekkende jeugdtheaterproductie’ en de Jonge Zwaan voor ‘meest indrukwekkende dansproductie 2023’.
Language NP Language no problem Into the Hairy Nederlands Dans Theater 1 Dans Into the Hairy
Sluiten Into the Hairy Nederlands Dans Theater 1
20 mei '25 t/m 24 mei '25
Into the Hairy zoekt de grenzen van de moderne dans op door klassieke dans te verbinden met de underground clubcultuur en is een sterk, eigenzinnig werk over de kracht die ontstaat uit kwetsbaarheid.
Language NP Language no problem echo_re_echo WArd/waRD / Ann Van den Broek Dans echo_re_echo
Sluiten echo_re_echo WArd/waRD / Ann Van den Broek
03 jun '25 t/m 04 jun '25
In echo_re_echo onderzoeken choreograaf Ann Van den Broek en zanger Gregory Frateur de aantrekkingskracht en afstand tussen hun persoonlijke en artistieke identiteit om deze te laten resoneren in kracht en kwetsbaarheid.