The Children

Sluiten

The Children

Het Nationale Theater / Eric de Vroedt

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
The Children
Het Nationale Theater / Eric de Vroedt
5e rang va €10 - 1e rang va €34,50

Eric de Vroedt regisseert de Broadway-hit The Children. Acteurs Sylvia Poorta, Stefan de Walle en Antoinette Jelgersma nemen ons mee in dit actuele verhaal waarin persoonlijke belangen worden geplaatst tegenover het klimaatprobleem, het grote dilemma van deze tijd.

Duur 110 minuten (geen pauze)
Genre Theater
Locatie Grote Zaal

Internationale theaterhit over het klimaatprobleem.

Eric de Vroedt is artistiek leider van Het Nationale Theater, waar hij o.a. het groots opgezette zesdelige project The Nation maakte. De Vroedt was meteen gegrepen door The Children van Lucy Kirkwood: ‘Het stuk belicht het klimaatprobleem op een fantastische manier. Drie babyboomers staan voor de keuze: ga ik verder met mijn comfortabele leven of neem ik mijn verantwoordelijkheid en ruim ik de rotzooi op die wij zelf hebben veroorzaakt? Dat is ook een vraag die ik me stel: Welke wereld laten we na voor onze kinderen?’

In The Children wonen twee wetenschappers, een getrouwd stel, aan de rand van een rampgebied, waar een kerncentrale is gaan lekken. Op een dag staat hun oud-collega Rose voor de deur, die naar de VS is geëmigreerd. Wat komt ze doen? Is ze hier om herinneringen op te halen? Of om Robin te verleiden mee te gaan naar Amerika? De werkelijke reden blijkt nog veel indringender te zijn.

De jonge Engelse schrijfster Lucy Kirkwood werd voor The Children genomineerd voor een Tony-award en wist uitverkochte zalen te trekken op West End en Broadway. Topacteurs Sylvia Poorta, Stefan de Walle en Antoinette Jelgersma nemen ons mee in een driehoeksverhouding tegen de achtergrond van een akelig realistisch verhaal. The Children is een grappig en grimmig conversatiestuk vol vlijmscherpe dialogen.

Bekijk hier de digitale versie van het programmaboekje.

In de pers

“Intelligent drama over nalatenschap en verantwoordelijkheid.”
“Sylvia Poorta maakt diepe indruk als gekwelde maar strijdvaardige Rose.”
“’The Children doet beroep op hart en hoofd en toont vooral hoe die twee genadeloos met elkaar aan de haal gaan zodra er echt iets wezenlijks op het spel staat.”
- NRC ****

“The Children snijdt interessante onderwerpen aan, en de personages zijn prettig ontaard.”
“Het spel van Sylvia Poorta is bijna grotesk ongrijpbaar, maar aan het eind, als ze bijna letterlijk haar masker afgooit, ontroerend.”
- Volkskrant ***

“Sterke acteurs.”
“Magistraal einde.”
- Theaterkrant

Credits

tekst Lucy Kirkwood
regie Eric de Vroedt
met Antoinette Jelgersma, Stefan de Walle, Sylvia Poorta
decor Maze de Boer
kostuums Lotte Goos
licht Bernie van Velzen
geluid Florentijn Boddendijk & Remco de Jong

Educatie – met uw klas naar deze voorstelling

Onze afdeling Educatie maakt elk seizoen een selectie van voorstellingen die bijzonder geschikt zijn voor jongeren. Deze voorstelling is opgenomen in ons educatieaanbod.

Wilt u met uw groep bij ons een voorstelling bezoeken, neem dan alstublieft contact op met onze afdeling educatie. Zij kunnen u informeren over het gehele aanbod en bijbehorend educatief materiaal. In samenspraak stemmen we uw wensen en onze mogelijkheden zo goed mogelijk af.

ITA Educatie | Marije Wiggers | marije@ita.nl

Language NP Language no problem Jongens Thor Braun Theater Jongens
Sluiten Jongens Thor Braun
31 jul '25 t/m 01 aug '25
Jongens is een hartstochtelijke onderdompeling in het werk van de controversiële filmmaker Pier Paolo Pasolini. Een even buitensporige als intieme monoloog over de hunkering naar liefde en seksualiteit.
Language NP Language no problem Tijd voor geluk ITA Ensemble Theater Tijd voor geluk
Sluiten Tijd voor geluk ITA Ensemble / Eline Arbo / Bianca van der Schoot
Tijd voor geluk is een komisch, soms absurdistisch, maar diep emotioneel stuk dat je liefdevol dwingt na te denken over wie wij voor elkaar zijn, over eenzaamheid, verlies en onze voortdurende zoektocht naar geluk.
Language NP Language no problem Medea voor een toeslagenherdenking
on Tour
Toneelschuur Producties / Angelo Ormskerk / Internationaal Theater Amsterdam Theater Medea voor een toeslagenherdenking
Language NP Language no problem Giovanni's Room
ITA Ensemble Theater Giovanni's Room
Sluiten Giovanni's Room ITA Ensemble / Eline Arbo
15 feb '26 t/m 01 mrt '26
Een aangrijpend verhaal over passie, verlies en de strijd tussen intens verlangen en maatschappelijke verwachtingen, gebaseerd op Baldwins meesterwerk.
Language NP Language no problem Prophet Song ITA Ensemble Theater Prophet Song
Sluiten Prophet Song ITA Ensemble
12 nov '25 t/m 22 jan '26
Het indringende en beklemmende Prophet Song speelt zich af in een onheilspellende, nabije toekomst. Als een rechts, gekozen regime aan de macht komt, verglijdt langzaam de democratische rechtstaat. Een moeder doet er alles aan om in de steeds beklemmender realiteit haar vier kinderen te beschermen.
Language NP Language no problem Moeder van Europa Orkater Muziektheater Moeder van Europa
Sluiten Moeder van Europa Orkater
12 feb '26 t/m 25 mrt '26
Moeder van Europa is een verhaal over de wispelturigheid van macht. Over de strijd om deel uit te maken van de status quo en in historische verhalen alle stemmen te laten klinken.
Language NP Language no problem Weg met Eddy Bellegueule
ITA Ensemble Theater Weg met Eddy Bellegueule
Sluiten Weg met Eddy Bellegueule ITA Ensemble
25 aug '25 t/m 06 jun '26
De autobiografische roman Weg met Eddy Bellegueule van Édouard Louis was in één klap een wereldwijd succes. Het boek vertelt zonder franje het levensverhaal van een homoseksuele jongen in een homofobe omgeving.
Language NP Language no problem DORIAN: portret van een onstilbare Club WILD Theater DORIAN: portret van een onstilbare
Sluiten DORIAN: portret van een onstilbare Club WILD
28 jul '25 t/m 29 jul '25
DORIAN is een queer bewerking van The picture of Dorian Gray van Oscar Wilde. Het verhaal gaat over de zoektocht naar de ware zelf en het verhullen daarvan, hedonisme en schoonheid.
Language NP Language no problem IVANOV Studio Antigone / Agaath Witteman Theater IVANOV
Sluiten IVANOV Studio Antigone / Agaath Witteman
27 mrt '26
Na Sophocles en Shakespeare brengt Studio Antigone nu ook een toneelstuk van de derde grootmeester uit de wereldliteratuur: Ivanov van Anton Tsjechov.