Nacht Na de Dam

Sluiten

Nacht Na de Dam

Theater Na de Dam

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
Nacht Na de Dam
Theater Na de Dam


Tijdens Nacht Na de Dam komen publiek en theatermakers uit alle hoeken van de stad bij Internationaal Theater Amsterdam (ITA) samen om elkaar te ontmoeten en na te praten over de herdenking en de voorstellingen.

Ook dit jaar is ITA de plek voor theatermakers en publiek om, na afloop van de voorstellingen in het kader van Theater Na de Dam, samen de bijzondere overgang van 4 naar 5 mei te ervaren. Dit keer is het publiek welkom in The Bookshop van ITA. Daar kijken we samen naar de live uitzending van Vuur van de Vrijheid. De bar is open.

De toegang is gratis maar je dient wel een kaartje te 'kopen' (à 0 euro)

Locatie Bookshop
Duur 23:00 - 00:45

Over (R)oma Courage


Het nagesprek Nacht na de dam is in het kader van de voorstelling (R)oma Courage door Giovanni Brand & Theater Na de Dam Producties. (R)oma Courage vertelt het verhaal van een oorlogsfotograaf die haar camera neerlegde nadat zij zelf slachtoffer werd van geweld. Jarenlang reisde zij langs conflicten en maakte beelden die de wereld overgingen. Wanneer een oude foto onverwacht voor een recordbedrag wordt verkocht, duikt haar naam opnieuw op. Een interviewer vraagt haar om één gesprek. Wat begint als een terugblik op haar carrière, verschuift naar een confronterend gesprek over haar verleden, haar afkomst en wat verzwegen werd. De voorstelling vertrekt vanuit de vraag waarom Bertolt Brecht de mogelijke Roma-achtergrond van Moeder Courage onbenoemd liet. Wat kan een legitieme reden zijn om een afkomst te verzwijgen?

Lees meer
Language NP Language no problem Open House of Legacies
Language NP Language no problem Devi Scented Encounter
Language NP Language no problem Public tour (in English)
Language NP Language no problem Openbare rondleiding (in het Nederlands)
Language NP Language no problem Honor | An Artist Lecture by Suzanne Bocanegra
Language NP Language no problem De Staat van de Stad - De wereld in je kop
Language NP Language no problem Theatercollege met Dirk de Wachter - Over troost en een betekenisvol leven
Language NP Language no problem Public tour (in English)
Language NP Language no problem Openbare rondleiding (in het Nederlands)
Language NP Language no problem From Exile to the Dance floor
Language NP Language no problem Theatercollege met Huib Modderkolk - In de digitale loopgraven
Language NP Language no problem Electronic Music and the Present
Language NP Language no problem Nosebleed Blues
Language NP Language no problem HABITAT
Language NP Language no problem Geopolitieke Eindejaarsshow 2026
Language NP Language no problem Geert Mak - een helder theatercollege over de huidige situatie in de wereld