ITA–Ensemble

dagboek van een verdwenene

Sluiten

dagboek van een verdwenene

ITA-ensemble / muziektheater Transparant / Ivo van Hove

Voorstellingen

Helaas, op dit moment zijn er geen voorstellingen beschikbaar.
dagboek van een verdwenene
ITA-ensemble / muziektheater Transparant / Ivo van Hove

De vorm van Dagboek van een verdwenene is uniek: een cyclus van 22 nummers voor tenor en piano wordt in het midden aangevuld met drie liederen voor een klein vrouwenkoor en een mezzosopraan die het zigeunermeisje Zefka uitbeeldt. Ivo van Hove regisseert dit bijzondere werk met onder andere topzangers Ed Lyon en Marie Hamard en ITA-acteur Hugo Koolschijn. Vanuit haar fascinatie voor de stem schreef de Belgische componist Annelies Van Parys een antwoord op dit aangrijpende liefdesverhaal. Dagboek van een verdwenene is een coproductie met Muziektheater Transparant uit Antwerpen. Eerder werkten we met hen samen voor Kings of war.

Locatie Opéra de Dijon
Duur 75 minuten
Genre Theater
Taal Nederlands

Het is 1917 als de Tsjechische componist Leoš Janáček (1854-1928) in een kuuroord de bijna veertig jaar jongere Kamila Stösslová ontmoet. Zij is getrouwd en heeft twee kinderen. Het belet Janáček niet om hevig verliefd op haar te worden. De relatie blijft platonisch maar tot aan zijn dood zal hij door haar geobsedeerd blijven. Meer dan 700 vurige brieven getuigen daarvan. Kamila inspireert hem tot enkele van zijn belangrijkste opera’s, zoals Katya Kabanová en De zaak Makropoulos.

-|-Een jaar eerder had Janáček in de krant een anonieme cyclus weemoedige gedichten gelezen over Janik, een dorpsjongen die hals over kop verliefd wordt op een zigeunermeisje en alles achterlaat om haar te volgen. De componist ziet er zijn gevoelens voor Kamila in weerspiegeld. Op basis van de gedichten schrijft hij een liedcyclus die het best kan worden omschreven als een intiem zelfportret. Zal Janiks verlangen naar passie hem bevrijden van een verstikkende omgeving? Of vergooit hij zijn hele bestaan aan een illusie?

Ivo van Hove
Regisseur
Ivo van Hove

Ivo van Hove is sinds 2001 directeur van Internationaal Theater Amsterdam.

In seizoen 23|24 gaan zijn regies van The Damned, Mijn lieve gunstelingen Wie heeft mijn vader vermoord in reprise.

Bekijk Profiel

credits

regie Ivo van Hove
zang Ed Lyon, Marie Hamard
dramaturgie Krystian Lada
scenografie, lichtontwerp Jan Versweyveld
componist Annelies Van Parys, Leoš Janáček
musici Kooracademie De Munt, Lada Valešová
kostuums An D'Huys
assistent scenografie Ramón Huijbrechts
coproducent Beijing Music Festival, De Munt/La Monnaie, Kaaitheater, Klarafestival, Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, Operadagen Rotterdam
producent Muziektheater Transparant

-|-met Matthew Fletcher, Ed Lyon, Marie Hamard, Hugo Koolschijn, Annelies Kerstens, Lisa Willems, Fabienne Seveillac

MEER ITA-ENSEMBLE

Language NP Language no problem penthesileaITA–EnsembleTheater penthesilea
Sluiten penthesilea ITA-ensemble / Eline Arbo
15 jun '23 t/m 25 jun '23
In dit verschroeiende drama over een fatale liefde kolkt een zinderende passie die onstuitbaar naar de oppervlakte dringt.
Language NP Language no problem wie heeft mijn vader vermoord
on Tour
ITA-ensemble / deSingel / Ivo van Hove Theater wie heeft mijn vader vermoord
Sluiten wie heeft mijn vader vermoord ITA-ensemble / deSingel / Ivo van Hove
13 jul '23 t/m 15 jul '23
Ivo van Hove bewerkte Wie heeft mijn vader vermoord van internationaal geprezen schrijver Édouard Louis. Van Hove maakte van het zeer uitgesproken boek een monoloog, speciaal voor Hans Kesting.
Language NP Language no problem penthesileaITA–EnsembleTheater penthesilea
Sluiten penthesilea ITA-ensemble / Eline Arbo
24 aug '23 t/m 02 sep '23
In dit verschroeiende drama over een fatale liefde kolkt een zinderende passie die onstuitbaar naar de oppervlakte dringt.
Language NP Language no problem Lehman Trilogy
ITA–EnsembleTheater Lehman Trilogy
Sluiten Lehman Trilogy ITA-ensemble / Guy Cassiers
07 sep '23 t/m 18 okt '23
Slavernij en industrialisering, oorlog en nieuw technologische ontwikkelingen: wat er ook gebeurt in Amerika en zelfs op wereldwijd vlak, de Lehmans weten telkens hoe ze er goed geld mee kunnen verdienen.
Language NP Language no problem mijn lieve gunsteling
on Tour
ITA–EnsembleTheater mijn lieve gunsteling
Sluiten mijn lieve gunsteling ITA-ensemble / Ivo van Hove
14 sep '23 t/m 17 sep '23
Ivo van Hove bewerkte als eerste regisseur deze hartverscheurende en tegelijk angstaanjagende roman voor het toneel.
Language NP Language no problem the damned
on Tour
ITA–EnsembleTheater the damned
Sluiten the damned ITA–Ensemble
29 sep '23 t/m 02 okt '23
In deze theaterbewerking naar een filmscript van de Italiaanse cineast Luchino Visconti is te zien hoe een familie van rijke Duitse industriëlen fataal gecorrumpeerd raakt in haar samenwerking met de aan de macht gekomen nazipartij.
Language NP Language no problem bloedbruiloftITA–EnsembleTheater bloedbruiloft
Sluiten bloedbruiloft ITA-ensemble / Wim Vandekeybus
27 okt '23 t/m 05 nov '23
Gedreven door een onverwoestbare liefde gaan de bruid en haar minnaar er tijdens het feest vandoor. Een woeste klopjacht wordt ingezet. De afloop is fataal.
Language NP Language no problem de uren
ITA–EnsembleTheater de uren
Sluiten de uren ITA-ensemble / Eline Arbo
02 nov '23 t/m 12 nov '23
Eline Arbo brengt de roman De uren van Michael Cunningham naar het toneel.
Language NP Language no problem Prima Facie
on Tour
ITA–EnsembleTheater Prima Facie
Sluiten Prima Facie ITA-ensemble / Eline Arbo
28 nov '23 t/m 13 apr '24
Eline Arbo regisseert Maria Kraakman in het prijswinnende toneelstuk van auteur Suzie Miller. De snoeiharde monoloog die furore maakte op West End en Broadway is nu voor het eerst in het Nederlands te zien.
Language NP Language no problem mijn lieve gunsteling
ITA–EnsembleTheater mijn lieve gunsteling
Sluiten mijn lieve gunsteling ITA-ensemble / Ivo van Hove
30 nov '23 t/m 17 dec '23
Ivo van Hove bewerkte als eerste regisseur deze hartverscheurende en tegelijk angstaanjagende roman voor het toneel.
Language NP Language no problem oer en andere tijdenITA–EnsembleTheater oer en andere tijden
Sluiten oer en andere tijden ITA-ensemble / Hotel Modern / Guy Cassiers
06 dec '23 t/m 18 apr '24
Guy Cassiers creëert samen met Hotel Modern en elf acteurs van het ensemble de wereld van Oer.