Shelly Shonk Fiffit

Sluiten
03 apr '24

Shelly Shonk Fiffit

Toneelhuis / Benjamin Abel Meirhaeghe
Shelly Shonk Fiffit
03 apr '24
Toneelhuis / Benjamin Abel Meirhaeghe

In zijn nieuwe voorstelling Shelly Shonk Fiffit boort Benjamin Abel Meirhaeghe een thema aan dat al even ondoorgrondelijk is als de titel: het kosmische. Zoals steeds vertrekt Meirhaeghe niet van een tekst of afgelijnd concept, maar begint alles vanuit bepaalde fascinaties en de dynamische groep performers die hij samenbrengt.

Duur nnb
Genre theater
Taal Nederlands

Shelly Shonk Fiffit


Op 25 december 2021 werd de James Webb Space Telescope gelanceerd. Deze infraroodtelescoop is de grootste en gesofisticeerdste ruimtetelescoop ooit, en laat toe om ver en diep in het heelal én het verleden te kijken. Webb gaat onder andere op zoek naar de ‘kosmische dageraad’: het licht van de allereerste sterren die kort na de geboorte van het heelal zijn ontstaan.

“Par l’espace l’univers me comprend et m’engloutit comme un point; par la pensée je le comprends.” (Blaise Pascal, Pensées, 1670)

De oneindigheid van het heelal verzwelgt ons, de wetenschap is zoekende maar onze verbeelding is absoluut. Meer nog dan door de ontdekkingstocht van deze telescoop is Benjamin Abel Meirhaeghe gefascineerd door het vermogen waarmee de mens met zijn gedachten boven zichzelf en het heelal kan uitstijgen. Door zijn vermogen tot inventiviteit. Meirhaeghe linkt in deze voorstelling de hightech van een telescoop aan de primitiviteit van ambachten en technieken.
-|-
Reisgezel op deze trip voorbij de grenzen van ons lichaam en onze tijd is de Italiaanse componist Caterina Barbieri. Barbieri maakt elektronische muziek, met een “transformerend en geestverruimend” potentieel. Op het hypnotiserende Fantas (van het magistrale album Ecstatic Computation uit 2019) geven de performers, zangers en dansers zich over aan het onverklaarbare en onzegbare.

Shelly Shonk Fiffit wordt een intense en extatische beeldende en muzikale trip, doorheen onze innerlijke wereld en de uithoeken van de kosmos. Fiffit!

Credits


regie Benjamin Abel Meirhaeghe
muziek Caterina Barbieri
scenografie en licht Bart Van Merode, Zaza Dupont
dramaturgie Louise van den Eede
tekst Jori(k) Amit Galama
-|-
van en met Fumiyo Ikeda, Bully Fae Collins, Eurudike De Beul, Alphonse Eklou, Nathan Felix-Rivot, Malique Fye, Hanako Hayakawa, Faust De Winne
vocale coaching Wouter Deltour
productie Toneelhuis
coproductie Tandem Scène nationale Douai (FR)
met de steun van de Tax Shelter van de Belgische federale overheid, Look@Leo

Meer theater

Language NP Language no problem mijn lieve gunsteling
ITA–Ensemble Theater mijn lieve gunsteling
Sluiten mijn lieve gunsteling ITA Ensemble / Ivo van Hove
30 nov '23 t/m 17 dec '23
Ivo van Hove bewerkte als eerste regisseur deze hartverscheurende en tegelijk angstaanjagende roman voor het toneel.
Language NP Language no problem oer en andere tijden ITA–Ensemble Theater oer en andere tijden
Sluiten oer en andere tijden ITA Ensemble / Hotel Modern / Guy Cassiers
06 dec '23 t/m 18 apr '24
Guy Cassiers creëert samen met Hotel Modern en elf acteurs van het ensemble de wereld van Oer.
Language NP Language no problem prima facie
on Tour
ITA–Ensemble Theater prima facie
Sluiten prima facie ITA Ensemble / Eline Arbo
28 nov '23 t/m 13 apr '24
Eline Arbo regisseert Maria Kraakman in het prijswinnende toneelstuk van auteur Suzie Miller. De snoeiharde monoloog die furore maakte op West End en Broadway is nu voor het eerst in het Nederlands te zien.
Language NP Language no problem 1000+1 Nacht (8+) Toneelmakerij / Sadettin K. / Paul Knieriem theater-familie 1000+1 Nacht (8+)
Sluiten 1000+1 Nacht (8+) Toneelmakerij / Sadettin K. / Paul Knieriem
20 okt '23 t/m 30 dec '23
De Toneelmakerij en meesterverteller Sadettin Kırmızıyüz gebruiken deze eeuwenoude vertellingen als inspiratie voor de nieuwe muzikale familievoorstelling 1000+1 nacht. Laat je betoveren door de kracht van verhalen. Voor iedereen vanaf acht jaar!
Language NP Language no problem judas ITA–Ensemble Theater judas
Sluiten judas ITA Ensemble / Robert Icke
10 jan '24 t/m 20 jan '24
De naam Judas is bij veel van ons bekend. De verrader. Het scheldwoord. Een man die eeuw na eeuw voor zijn doortrapte lafheid is veroordeeld en tot op de dag van vandaag geen gratie verdient – of – is dat misschien een half verhaal?
Language NP Language no problem medea
ITA–Ensemble Theater medea
Sluiten medea ITA Ensemble / Simon Stone
10 jan '24 t/m 20 jan '24
In zijn versie van Medea mengt Simon Stone de tragedie van Euripides met het waargebeurde verhaal van een Amerikaanse vrouw die in de jaren negentig haar kinderen ombrengt.
Language NP Language no problem AchterdebergAcademie en Visio Amsterdam spelen Omstanders in ITA Toneelbeeld ITA Academy / AchterdebergAcademie en Visio Amsterdam Theater AchterdebergAcademie en Visio Amsterdam spelen Omstanders in ITA Toneelbeeld
Sluiten AchterdebergAcademie en Visio Amsterdam spelen Omstanders in ITA Toneelbeeld ITA Academy / AchterdebergAcademie en Visio Amsterdam
11 jan '24
Omstanders, naar Medea, is een hedendaagse bewerking gebaseerd op improvisaties van de spelers, De voorstelling is een samenwerking tussen AchterdebergAcademie en Visio Amsterdam en wordt gespeeld door een uiteenlopende groep van goedziende, slechtziende en blinde spelers in het toneelbeeld van ITA.
Language NP Language no problem WUNDERBAUM speelt LIVE (online gaat het mis). Wunderbaum Theater WUNDERBAUM speelt LIVE (online gaat het mis).
Sluiten WUNDERBAUM speelt LIVE (online gaat het mis). Wunderbaum
25 jan '24 t/m 26 jan '24
WUNDERBAUM speelt live (online gaat het mis) is een voorstelling die een van de meest prangende vragen van deze eeuw niet uit de weg gaat: Hoeveel van onze tijd willen we online doorbrengen?
Language NP Language no problem Earthquake Onassis Stegi / Vasilis Vilaras Theater Earthquake
Sluiten Earthquake Onassis Stegi / Vasilis Vilaras
30 jan '24 t/m 31 jan '24
Non-binaire mensen, transfeminiteiten, dikke lichamen, immigrantenvrouwen en sekswerkers betreden het podium, gewoon omdat ze zijn wie ze zijn.
Language NP Language no problem Constantinopoliad Onassis Foundation / Sister Sylvester / Nadah El Shazly Theater Constantinopoliad
Sluiten Constantinopoliad Onassis Foundation / Sister Sylvester / Nadah El Shazly
01 feb '24 t/m 02 feb '24
Als reactie op het archief van de dichter Constantine Cavafy, is Constantinopoliad geïnspireerd op de blanco en uitgescheurde pagina's in Constantinopoliad, een epos – het dagboek dat Cavafy begon als tiener toen hij en zijn gezin Alexandrië moest ontvluchtten.
Language NP Language no problem Goodbye, Lindita National Theatre of Greece / Mario Banushi Theater Goodbye, Lindita
Sluiten Goodbye, Lindita National Theatre of Greece / Mario Banushi
03 feb '24 t/m 04 feb '24
Goodbye, Lindita is een poëtisch afscheid, een visuele meditatie over rouw. Een familie ervaart verdriet op een gedempte, woordeloze manier, bedwelmd door hun verlies, totdat een reeks griezelige gebeurtenissen de grenzen tussen hun wereld en die van de overleden Lindita lijkt op te schorten.
Language NP Language no problem The House Onassis Stegi / Dimitris Karantzas Theater The House
Sluiten The House Onassis Stegi / Dimitris Karantzas
05 feb '24 t/m 06 feb '24
Dimitris Karantzas presenteert een parabelvoorstelling over geweld, verslaving aan beelden en de afschaffing van illusies. Of, met andere woorden, over een realiteit die je, hoezeer je dit ook probeert te vermijden, vroeg of laat inhaalt.
Language NP Language no problem Nekyia Onassis Stegi / Giannis Aggelakas & Christos Papadopoulos Muziektheater Nekyia
Sluiten Nekyia Onassis Stegi / Giannis Aggelakas & Christos Papadopoulos
07 feb '24 t/m 08 feb '24
Giannis Aggelakas, muzikant, dichter en belangrijkste grondlegger van de Griekse rockscene, werkt samen met gevestigde choreograaf Christos Papadopoulos aan Nekyia, een unieke kijk- en luisterervaring van de meest aangrijpende rapsodie van het Homerische epos.
Language NP Language no problem Romáland – Once upon a time, between real and unreal Onassis Stegi / Anestis Azas & Prodromos Tsinikoris Theater Romáland – Once upon a time, between real and unreal
Sluiten Romáland – Once upon a time, between real and unreal Onassis Stegi / Anestis Azas & Prodromos Tsinikoris
09 feb '24 t/m 10 feb '24
Zorgeloze nomaden? Grote kunstenaars? Slachtoffers van sociale structuren of gevaarlijk en delinquent? Wat zijn Roma eigenlijk? En wat zijn ze niet? Anestis Azas en Prodromos Tsinikoris onderzoeken dit met een theaterproductie die zich op het grensvlak van documentaire en fictie bevindt.
Language NP Language no problem Cliënt E. Busken
ITA–Ensemble Theater Cliënt E. Busken
Sluiten Cliënt E. Busken ITA Ensemble / Maria Kraakman
17 feb '24 t/m 16 mrt '24
Maria Kraakman debuteert als regisseur bij ITA met Cliënt E. Busken, een monoloog gespeeld door Gijs Scholten van Aschat en muzikant Jip van den Dool. De tekst is gebaseerd op de laatste roman van Jeroen Brouwers.
Language NP Language no problem julie ITA–Ensemble Theater julie
Sluiten julie ITA Ensemble / Rebecca Frecknall
21 feb '24 t/m 10 mrt '24
De jonge Britse sterregisseur Rebecca Frecknall maakt een eigentijdse bewerking van het beroemde stuk van August Strindberg.
Language NP Language no problem de wetten ITA–Ensemble Theater de wetten
Sluiten de wetten ITA Ensemble / Eline Arbo
06 mrt '24 t/m 24 mrt '24
In haar debuutroman De wetten vertelt Connie Palmen het verhaal van een vrouw op zoek naar zichzelf. Zeven ontmoetingen met zeven mannen in zeven jaar tijd.
Language NP Language no problem Freaky Friday Face Off De Warme Winkel Theater Freaky Friday Face Off
Sluiten Freaky Friday Face Off De Warme Winkel
25 okt '23 t/m 19 mrt '24
Freaky Friday Face Off is een spectaculair spirituele voorstelling met confronterend zelfonderzoek, dramatische strijkers, perverse familierelaties en opvliegende duiven.
Language NP Language no problem All is energy jr. ITA Junior / Wensley Piqué, Khouloud Zaher theater-jongeren All is energy jr.
Sluiten All is energy jr. ITA Junior / Wensley Piqué, Khouloud Zaher
28 mrt '24 t/m 13 apr '24
All is energy jr. is een onderzoek naar het vijfde meest onbekende natuurelement ETHER, met en door de volgende generatie strijders van het licht.
Language NP Language no problem Shelly Shonk Fiffit Toneelhuis / Benjamin Abel Meirhaeghe Theater Shelly Shonk Fiffit
Sluiten Shelly Shonk Fiffit Toneelhuis / Benjamin Abel Meirhaeghe
03 apr '24
Shelly Shonk Fiffit wordt een intense en extatische beeldende en muzikale trip, doorheen onze innerlijke wereld en de uithoeken van de kosmos.
Language NP Language no problem Huis van Troje Toneelschuur Producties / Mateusz Staniak / Internationaal Theater Amsterdam Theater Huis van Troje
Sluiten Huis van Troje Toneelschuur Producties / Mateusz Staniak / Internationaal Theater Amsterdam
04 apr '24 t/m 05 apr '24
De Trojaanse oorlog is een mythe, maar de val van Troje is een feit. Maar waar beginnen de verhalen en houden de feiten op met bestaan?
Language NP Language no problem Wachten op Godot Het Nationale Theater / Erik Whien Theater Wachten op Godot
Sluiten Wachten op Godot Het Nationale Theater / Erik Whien
06 apr '24 t/m 08 apr '24
Erik Whien regisseert opnieuw theaterklassieker van Samuel Beckett
Language NP Language no problem In the Solitude of Cotton Fields Dailes Theatre | Timofey Kulyabin Theater In the Solitude of Cotton Fields
Sluiten In the Solitude of Cotton Fields Dailes Theatre | Timofey Kulyabin
13 apr '24 t/m 14 apr '24
Dit stuk van Bernard-Marie Koltès wordt gespeeld door theater- en filmsterren John Malkovich en Ingeborga Dapkūnaitė.
Language NP Language no problem BAS. (10+) BOG./ hetpaleis theater-familie BAS. (10+)
Sluiten BAS. (10+) BOG./ hetpaleis
17 apr '24
Na de bejubelde en met een Zilveren Krekel bekroonde voorstelling KID. (2017) maakt BOG. opnieuw een familievoorstelling in samenwerking met hetpaleis. BAS. wordt een voorstelling voor iedereen vanaf 10 jaar die zich niet zomaar de les laat lezen.
Language NP Language no problem HEAT Theater Rotterdam / Davy Pieters Theater HEAT
Sluiten HEAT Theater Rotterdam / Davy Pieters
18 apr '24 t/m 19 apr '24
In HEAT zoomt theatermaker Davy Pieters in op de invloed die klimaatverandering heeft op de onderlinge verhoudingen binnen een familie.
Language NP Language no problem vogels ITA–Ensemble Theater vogels
Sluiten vogels ITA Ensemble / Alize Zandwijk
23 apr '24 t/m 03 mei '24
Als de joodse Eitan en de Arabische Wahida elkaar toevallig ontmoeten in de bibliotheek van New York, worden ze op slag verliefd. Zijn zij een hedendaagse versie van de ‘star crossed lovers’ Romeo en Julia?
Language NP Language no problem de dokter
ITA–Ensemble Theater de dokter
Sluiten de dokter ITA Ensemble / Robert Icke
05 mei '24 t/m 17 mei '24
De dokter werd voor het Nederlands Theaterfestival 2022 geselecteerd als een van de beste twaalf voorstellingen van het voorgaande seizoen. De actrices Janni Goslinga en Ilke Paddenburg werden genomineerd voor respectievelijk de Theo d’or en Colombina. 
Language NP Language no problem Brown Sugar Baby Het Nationale Theater / Eric de Vroedt Theater Brown Sugar Baby
Sluiten Brown Sugar Baby Het Nationale Theater / Eric de Vroedt
07 mei '24 t/m 08 mei '24
Swingende en zenuwslopende komedie over een Indische jazzband in de turbulente nadagen van de Nederlandse kolonie.
Language NP Language no problem Medea's Children NTGent / Milo Rau Theater Medea's Children
Sluiten Medea's Children NTGent / Milo Rau
10 mei '24 t/m 12 mei '24
Met Medea's Kinderen werpt Milo Rau een nieuwe, diepgaande blik op de rol van kinderen in het theater.
Language NP Language no problem The Underground NITE / Asko|Schönberg Ensemble / Slagwerk Den Haag / Guy Weizman Theater The Underground
Sluiten The Underground NITE / Asko|Schönberg Ensemble / Slagwerk Den Haag / Guy Weizman
13 mei '24 t/m 15 mei '24
Tijdens deze inspirerende NITE-voorstelling beleef je een rollercoaster van theater, dans en muziek.
Language NP Language no problem Klytaimnestra tg STAN / Olympique Dramatique / Toneelhuis Theater Klytaimnestra
Sluiten Klytaimnestra tg STAN / Olympique Dramatique / Toneelhuis
17 mei '24 t/m 18 mei '24
Een bevraging van hedendaagse (gender)identiteiten en waarheden. Met als vormelijke leidraad: waar neemt intuïtie het over van ratio?
Language NP Language no problem Panic Room Theater Utrecht / Floor Houwink ten Cate Theater Panic Room
Sluiten Panic Room Theater Utrecht / Floor Houwink ten Cate
28 mei '24 t/m 29 mei '24
Panic Room is een intiem, poëtisch en fysiek duet van twee mensen die opgesloten zitten in een donkere ruimte. Kennen ze elkaar of toch niet, en waarvoor zijn ze op de vlucht? De buitenwereld, de ander of zichzelf?
Language NP Language no problem Hamlet Christiane Jahaty Theater Hamlet
Sluiten Hamlet Christiane Jahaty
21 jun '24 t/m 23 jun '24
In Christiane Jatahy’s eigenzinnige interpretatie van Shakespeares klassieker wordt Hamlet, na vier eeuwen het toonbeeld van mannelijke melancholie te zijn geweest, wakker als een volwassen vrouw die haar verleden recht wil zetten.